top of page

KONGRE YAYIN SÜRECİNE YÖNELİK AÇIKLAMA

YAYIN SÜRECİNDE HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞAMAMAK İÇİN LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ

Kongremiz kapsamında 2 yayın alternatifi sunmaktayız

1- KONGRE KİTABINDA YAYIN: Özet ve tam metinleriniz ISBN'li sempozyum kitabında yayınlanacaktır. Bunun için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Özet ve tam metinler kongre email adresine gönderilmelidir. Bildiri kitabı yayını ücretsizdir

2- DERGİDE MAKALE OLARAK YAYIN: Dileyen katılımcıların tam metinleri aşağıdaki dergide hakem sürecini geçmesi şartıyla makale olarak yayınlanacaktır. Bunun için

-  Derginin yazım kuralları ve yayın prensiplerini dikkatle okuyunuz

- Makalenizi dergi yazım kurallarına uygun olarak düzenleyerek doğrudan dergiye yüklemeniz/ göndermeniz gerekmektedir (Makalelerinizi lütfen bize göndermeyiniz)

- Makaleniz dergi hakem sürecini geçmesi şartıyla makale olarak yayınlanacaktır. Kongre katılımcısı olunması dergide  makale yayınını garanti etmemektedir.

- Kongre organizasyonumuzun dergi hakem ve yayın sürecine müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır

- Dergi sempozyum katılımcılarımızdan yalnızca DOI ücreti alacaktır (11 USD karşılığı TL)

- Makaleyi ilgili dergiye gönderimden itibaren her aşamada lütfen dergi ile iletişim halinde olunuz. Yukarıda da belirtildiği üzere sempozyum organizasyonumuzun dergi hakem ve yayın sürecine hiç bir şekilde müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır. 

DERGİ

Pearson Journal of Social Sciences & Humanities: 2023 doçentlik ve akademik teşvik kriterlerini karşılayan 8 yıllık uluslararası bir dergidir.  

https://www.pearsonjournal.com/index.php/pub

bottom of page